SecurityScorecard

securityscorecard

SecurityScorecard

TEDARİKÇİ RİSK YÖNETİMİ

SecurityScorecard, tüm ekosistem genelinde tedarikçilerin ve iş ortaklarının güvenlik pozisyonları için anında görünürlük sağlar. 

En riskli bayilerinizi önceliğiniz haline getirin. İş ortağı, tedarikçi ve tedarikçi güvenlik riski, artık bir işletme sorunu olarak göz ardı edilemeyecek büyük bir alandır.  Tüm Tedarikçi ekosisteminizin siber sağlığını geliştirin. Riski sürekli olarak tanımlayın, izleyin ve yönetin.

 

Etki alanınız bir zamanlar içine girilemez bir kaleydi. Saray mücevherleri kontrol ettiğiniz bir veri merkezinde güvenli bir şekilde kilitli bulunmaktaydı. Bugün kritik varlıklarınız, yönetilmeyen dijital cihazlar, hileli web uygulamaları ve hızla genişleyen bir saldırı yüzeyinden yararlanmaya niyetli bilgi sahibi düşmanlarla dolup taşan dağınık, aşırı bağlantılı bir bulut ortamında bir arada bulunmakta. Siber güvenliğiniz, ekosisteminizdeki en zayıf halka kadar güçlü. Tedarik zincirinde herhangi bir yerdeki güvenlik zafiyeti işletme riskini artırmakta ve üretkenliği, karlılığı ve itibarı tehlikeye sokmakta.

TEHDİT KEŞFİ

Güvenlik zafiyetlerini proaktif olarak ortadan kaldırarak tehditleri yok edin.  Saldırganlar onları sömürmeden önce zayıf noktaları ortadan kaldırmak için SecurityScorecard'ın gücünden yararlanın. Risk altındaki tehditleri ve varlıkları belirleyin.

SecurityScorecard’ın benzersiz tehdit istihbarat yetenekleri ve nitelik motoru, saldırganlar tarafından sömürülmeden önce güvenlik açıklarının güvenlik ve risk yönetimi ekipleri tarafından azaltmasını sağlayan, eyleme geçirilebilir güvenlik istihbaratları sunmaktadır.

Biz buna Tehdit Keşfi diyoruz ve bu, geleneksel tehdit istihbarat çözümleri tarafından karşılaşılan güçlüklerin üstesinden geliyor: hangi varlıkların risk altında olduğunu ve bunların kime ait olduğunu biliyor.  

Tehdit istihbaratı doğru niteliklerle birleştiğinde, güvenlik ekipleri kendi BT altyapıları ve üçüncü taraf ekosistemindeki savunmasız varlıkları tespit edebiliyor ve zayıflığı ortadan kaldırmak için proaktif olarak çalışabiliyor; böylelikle tehdidi ortadan kaldırıyor. Hepsinden iyisi bu,  güvenlik pozisyonunuzun kesintisiz,  dıştan-içe görünümü ile gerçekleştiriliyor.

ÖZ DEĞERLENDİRME

BT altyapınızdaki riskleri anlayın. Veri merkezleri ve sistemlerinizdeki zafiyetleri keşfedin.  Güvenlik pozisyonunuzu yönetime ve yönetim kuruluna kolaylıkla rapor edin.İşinize karşı olan gerçek zamanlı riskleri değerlendirin ve ele alın. Siber güvenlik pozisyonunuzu sürekli olarak izleyin.

Birçok şirket, işletme ve bayi ekosisteminin siber güvenlik sağlığını ölçmek için statik çok kısa sürelik güvenlik değerlendirmelerine bel bağlamaktadır. 

Bu yaklaşım, günümüzün dinamik siber tehdit ortamındaki, verilerinizi tehlikeye atmak için kötü niyetli taktikler kullanan ve gittikçe daha sofistike düşmanlarla dolu olan işaretleri kaçırmaktadır.

Kurumunuzda veri güdümlü sürekli güvenlik izlemesi - her günün her saniyesi - sizi kötü adamlardan bir adım önde tutacak tek stratejidir.

 

SİBER SİGORTA

Sigortalama sürecinizi kolaylaştırın, portföyünüzdeki riski azaltın. Güvenlik derecelendirmeleri, işinizi güvenle büyütmenize yardımcı olabilir. Siber Sigorta sigortacıları ve brokerleri, sigortalılarının güvenlik pozisyonları için görünürlüğe ihtiyaç duyar.

Siber sigorta, işletmeleri veri ihlallerinden finansal olarak korumak için tasarlanmıştır ve işletme riski azaltma stratejisinin önemli bir bileşenidir. Sigortacılar siber sigorta poliçeleri çıkarırken anlaşılır şekilde dikkatli davranırlar; çünkü müşterilerinin siber sağlıklarını kolayca anlamak zor olabilir. Doğru güvenlik derecelendirmeleri, taşıyıcıların, reasürörlerin, brokerlerin ve risk yöneticilerinin riski daha iyi yönetmelerine ve poliçe sahiplerini sürekli izlemelerine yardımcı olabilir.

 


BİRLEŞMELER & SATINALMALAR

Güvenle yatırım yapın. Birleşme ve satın alma hedeflerindeki risk ve potansiyel yükümlülüğün miktarını belirleyin. Stratejik durum tespitinin bir parçası olarak siber güvenlik performansını değerlendirin.


Bir M&A (Birleşme&Satınalma) hedef şirketinin siber sağlığının kapsamlı bir görünümü, bir birleşme veya satın alma öncesindeki güvenlik inceleme sürecinin kritik bir bileşenidir. Sorumluluğu devralmadan önce riskleri değerlendirin ve anlayın.Hedefin güvenlik pozisyonu, uyumluluk bağlığı ve güvenlik zafiyetlerini hızlı ve etkin bir şekilde gidermedeki kanıtlanmış yetkinliği, birleşme ve satın alma değerlendirme sürecinizin temel unsurları olmalıdır.

Herhangi bir veri ihlalinin delili, anlaşmalara varmadan önce satın alma anlaşmaları ve entegrasyon zaman çizelgelerine dahil edilmelidir. Kritik güvenlik sorunları gerçek sonuçlara dönüşmektedir.

M&A Hedef Güvenlik Pozisyonunu Doğru Şekilde Değerlendirin

Riskleri 10 faktöre karşı analiz ederek bir M&A hedefinin siber sağlığına anlık ve sürekli görünürlük sağlamak için SecurityScorecard’ın ekosistem risk yönetimi platformuna güvenin.

Kritik güvenlik açıklarının yerini kesin olarak belirleyin; bir potansiyel müşterinin zaman içinde ne kadar iyi performans gösterdiğine ve düzenleyici gereklilikleri tutarlı bir şekilde karşılayıp karşılamadıklarına karar verin.

 

UYGUNLUK

Önde gelen mevzuatlar ve sektör standartları ile uygunluğu yakalayın, sürdürün ve buna olanak sağlayın. İşinize karşı olan bulgular ve ceza risklerini minimuma indirin. Tüm ekosisteminiz boyunca uygunluğu sürekli olarak izleyin.

Çok kısa sürede yapılan değerlendirmeler, kuruşların denetimler arasında uygunluk içine ve dışına doğru ilerlemesine imkan vermektedir. Bugün doğru olan yarın doğru olmayabilir. Sürekli olarak evrilen ve genişleyen tehdit ortamı, sürekli olarak değişen yönetmeliklere sürdürülebilir uyumu kolaylaştırmak için işletme ve iş ortağı güvenlik pozisyonunun sürekli izlenmesini zorunlu kılmaktadır. BT altyapınızla ilgilenmenin yanı sıra düzenleyiciler, etkin risk yönetimi programlarının uygulandığını gösteremeyen şirketlere yönelik yaptırım eylemlerinin giderek daha fazla peşinden gitmektedir. 

securityscorecard

securityscorecard

securityscorecard